Eesti spordi lugu

Spordi – ja Olümpiamuuseum on minu lemmik, mul hea meel, et just selle maja inimesed, Kalle Voolaid ja Kaarel Antons nii põhjaliku ja mahuka teose nagu on “Eesti spordi lugu” Eesti vabariigi 100. sünnipäevaks kirjutasid.

Foto: eok.ee

Raamat annab tervikliku ülevaate Eesti spordiloost 19. sajandist kuni tänapäevani. Oli huvitav ja hariv lugeda spordi arengulugu läbi sajandite, erinevate tingimuste ja ühiskondlike muutuste – iseseisvuseelne aeg, esimene iseseisvusaeg, okupatsiooniaeg, iseseisvuse taastanud Eesti, kõik perioodid on esindatud. Igasse perioodi jääb suuri võite, valusaid kaotusi ning muutusi ja uusi tuuli spordipoliitikas.

Mulle, kui suurele mälumängu huvilisele on eriti kuldaväärt raamatu lõpus olevad statistilised numbrid ja faktid. Leiab sealt nii Eesti sportlaste medalivõidud olümpia- ja paraolümpiamängudelt, maailma-meistrivõistlustelt ning Euroopa meistrivõistlustelt. Samuti Eesti sportlaste püstitatud maailmarekordid ja aasta parimateks valitud läbi aegade. Lisaks veel mitmeid statistilisi andmeid ja ülipõnev faktivaramu. Kõik kõige tähtsamad nimed ja numbrid ühes raamatus. Aitäh, koostajad!

Illustratsioone oli palju ja huvitavaid, paljusid fotosid nägin esmakordselt. Ja nii hea, et viited kasutatud kirjandusele olid iga lehekülje lõpus, ma leidsin päris mitu raamatut, mida ma lugeda tahaksin. Kokkuvõtvalt öeldes huvitav ja kasulik raamat, mille järele haaran nüüd esimesena, kui on mõnda fakti vaja kontrollida.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga